meble, styl angielski, kuchnie angielskie, stylowe wnętrza, garderoby, salony, sypialnie, gabinety, Warszawa, meble stylowe, kuchnia w stylu angielskim, biuro projektowe

Kuchnie angielskie proponowane są wg dwóch wzorów: Cottage i Dominium. Tworząc nasze kuchnie staramy się harmonijnie łączyć urodę stylu angielskiego z funkcją miejsca jakim jest kuchnia, mając na względzie ergonomię i dostosowanie do nowoczesnego stylu życia. 

Cottage

  Kuchnia w stylu angielskim Cottage – to kuchnia o stosunkowo prostym wzornictwie wywodzącym się z praktycznych rozwiązań XVIII – wiecznej angielskiej kuchni wiejskiej. 
Kuchnia Cottage to kuchnia w stylu angielskim, prosta i praktyczna, jej wzornictwo wywodzi się z XVIII – wiecznej kuchni wiejskiej, kiedy to na początku tego stulecia pojawił się jeden z najbardziej przydatnych mebli a mianowicie - kredens kuchenny. Ten typ kuchni angielskiej przy odpowiedniej aranżacji nadaje się również do budowy nowoczesnych wnętrz ze względu na prostotę i wyrazistość form. Idea tej angielskiej kuchni opiera się na wyraźnym rozdzieleniu dolnych mebli stojących, które w zestawieniu stanowią wyraźną strukturę funkcjonalną, od mebli wiszących i nadstawy. Meble wiszące i nadstawy, jako meble duże i pojemne, stanowią luźną zabudowę, gdzie jest również i miejsce na elementy dekoracyjne takie jak: półki, grafiki, stylowe oświetlenie. Ten typ kuchni angielskiej umożliwia uproszczenie struktury kuchni do dolnego bufetu zawierającego niezbędny sprzęt kuchenny, oraz przestrzeni nad blatem, gdzie głównym elementem może być nowoczesny wyciąg kuchenny oraz obiekty służące jedynie dekoracji. Takie rozwiązanie sprawia, że wnętrze budowane na planie otwartym może mieć charakter bardziej reprezentacyjny bez dominacji mebli kuchennych. 

Dominium
 

Kuchnia w stylu angielskim Dominium – to kuchnia o bardziej zwartej zabudowie, bogatsza w zdobienia, nawiązująca do tradycji georgiańskiej i wiktoriańskiej Anglii. 
Dominium to kuchnia angielska, która znakomicie wpisuje się w architekturę stylowych wnętrz okazałych rezydencji, jak i apartamentów wiekowych kamienic, bądź też współcześnie budowanych, a odwołujących się do tradycyjnych budowli. Tworząc nasze kuchnie staramy się harmonijnie łączyć urodę stylu z funkcją miejsca jakim jest kuchnia, z ergonomią i dostosowaniem do nowoczesnego stylu życia. Naturalne materiały takie jak kamień i drewno stosowane w budowie mebli, oraz klasyczne wzornictwo oparte na tradycyjnej angielskiej kuchni gwarantują wysoką trwałość oraz zawsze atrakcyjny wygląd niezależnie od przemijających trendów i mód. Klasyczny wygląd i wyposażenie w nowoczesną technikę kuchenną oraz sprzęty dostosowane do  tego typu kuchni są istotną cechą naszych rozwiązań. 


Salon, biblioteka, gabinet w stylu angielskim – miejsce pracy, spotkań i wypoczynku. Tworząc te wnętrza nawiązujemy do elementów klasycznej elegancji epoki georgiańskiej, wiktoriańskiego eklektyzmu i późniejszej epoki edwardiańskiej dążącej do większej lekkości z jej jasną kolorystyką mebli i wnętrz. Charakterystyczne dla stylu angielskiego ściany wykładane boazerią, wbudowane meble biblioteczne i witryny służące do eksponowania i przechowywania cennych przedmiotów, szkła i ceramiki itp. Tapety, tkaniny, smugowania, profilowane listwy wyznaczające podziały i zarysy płycin, to środki tradycyjnie używane w stylowych wnętrzach do dekoracji ścian. Nasi dekoratorzy, tapicerzy i stolarze pomogą Państwu w sposób profesjonalny zrealizować marzenia o pięknych i wygodnych wnętrzach Waszego domu. Klasyczny detal, w połączeniu z naturalnym materiałem, naturalnymi barwami i kolekcją osobistych i rodzinnych pamiątek, może stanowić alternatywę dla odhumanizowanych i bezimiennych przestrzeni społecznych w jakich na co dzień funkcjonujemy. 

      

Sypialnia to miejsce szczególnie ważne, zaciszne i przytulne z dominacją tkanin, wykładzin, tapet i miłych dla oka obrazków. Meble obijane tkaninami w harmonii z dekoracją okien i łóżka stanowią kwintesencję stylu angielskiego w sypialni. Styl angielski w sypialni, to tak jak i w odniesieniu do innych stylowych wnętrz Państwa domu, oznacza przyjęcie konwencji, w której fundamentem jest Wasz styl życia i analiza własnych potrzeb, a użyte do realizacji środki są kwestią osobistego wyboru. Eklektyzm tego stylu pozwala na użycie mebli i innych przedmiotów, kierując się ich wygodą, funkcją i własnym gustem. Tym co harmonizuje wnętrze to osobiste podejście do koloru i właściwy wybór motywów na tkaninach, tapetach i obrazkach. W urządzaniu sypialni, która jest najbardziej prywatnym miejscem niezbędne są meble takie jak łoże, nocne stoliki i szafki, toaletka, parawan, bieliźniarka, komoda, a także szafa garderobiana, fotele wraz z ogólnym wystrojem sypialni, wykonane są indywidualnie – każda sypialnia, tak jak każdy z nas, jest indywidualna i niepowtarzalna.

Proponowane przez nas rozwiązania to szafy wnękowe wykonywane na wymiar, indywidualnie wg uzgodnionego projektu. Wystroje frontów dopasowujemy do wystroju wnętrza w stylu angielskim. Mogą to być fronty meblowe drewniane, malowane, tapicerowane odpowiednią do wnętrza tkaniną lub też z płycinami wyklejonymi rattanem. Szafy wolnostojące mogą być wykonywane w wystrojach jak szafy wnękowe i wg proponowanego przez nas wzornictwa. Garderoby jako osobne pomieszczenia wykonujemy wg indywidualnych projektów z zachowaniem stylu angielskiego.